USP 20250329 - en to ro translation catalogue (413 entries)

en:  approved posts
ro:  posturi aprobate

en:  file
ro:  fişier

en:  file required
ro:  fișier necesar

en:  files
ro:  fișiere

en:  files required
ro:  fișierele necesare

en:  or higher, and has been deactivated!
ro:  sau mai mare și a fost dezactivat!

en:  pixels
ro:  pixeli

en:  required
ro:  necesar

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ro: &ldquo;Adăugați o altă imagine&rdquo; legătură

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ro: &mdash; soluția supremă pentru conținutul generat de utilizatori.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ro: (Oferiți propriul șablon de formular și stiluri)

en: (Provide your own styles)
ro: (Oferă-ți propriile stiluri)

en: (Recommended)
ro: (Recomandat)

en: ..and upload them into a directory named
ro: ..și încărcați-le într-un director numit

en: Access Control
ro: Control acces

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
ro: Adăugați o întrebare de provocare pentru a ajuta la oprirea spamului. Sfat: faceți la întrebare ușor de răspuns pentru orice om.

en: Add another image
ro: Adăugați o altă imagine

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
ro: Destinatari suplimentari pentru alerte prin e-mail. Folosiți virgule pentru a separa mai multe adrese.

en: After post content
ro: După postare conținut

en: An error occurred. Please go back and try again.
ro: A apărut o eroare. Vă rugăm să reveniți și să încercați din nou.

en: Antispam Question
ro: Întrebare antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ro: Donația de orice dimensiune mă ajută să continui să dezvolt acest plugin gratuit și alte resurse WordPress minunate.

en: Apply code
ro: Aplica cod

en: Assigned Author
ro: Autor desemnat

en: Automatically display images and more.
ro: Afișează automat imagini și multe altele.

en: Before post content
ro: Înainte de a posta conținut

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
ro: În mod implicit, CSS &amp; Fișierele JavaScript sunt încărcate pe fiecare pagină. Pentru a încărca numai pe anumite pagini, introduceți URL-urile aici. Folosiți virgule pentru a separa mai multe adrese URL. Lăsați necompletat pentru a încărca pe toate paginile.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
ro: În mod implicit, aceasta afișează un „Accept cu Termenii”; caseta de selectare. Personalizați după cum doriți.

en: Can use
ro: Poate folosi

en: Case-sensitivity
ro: Sensibilitate la caz

en: Categories
ro: Categorii

en: Categories &amp; Tags
ro: Categorii și amp; Etichete

en: Category ID for Hidden Field
ro: ID de categorie pentru câmpul ascuns

en: Challenge Question
ro: Întrebare de provocare

en: Challenge Response
ro: Răspuns la provocare

en: Check out the source code inline notes for more info
ro: Consultați notele inline ale codului sursă pentru mai multe informații

en: Check this box if you have shown support
ro: Bifați această casetă dacă ați arătat sprijin

en: Check your email for the password.
ro: Verificați-vă adresa de e-mail pentru parola.

en: Check your email to reset your password.
ro: Verificați e-mailul pentru a vă reseta parola.

en: Checkbox Error
ro: Caseta de selectare Eroare

en: Checkbox Name
ro: Nume casetă de selectare

en: Checkbox Text
ro: Text caseta de selectare

en: Choose fields to display on the front-end form.
ro: Alegeți câmpurile de afișat în formularul front-end.

en: Choose reCaptcha version
ro: Alegeți versiunea reCaptcha

en: Cloudflare Turnstile
ro: Turnicul Cloudflare

en: Configure Custom Field #1.
ro: Configurați câmpul personalizat #1.

en: Configure Custom Field #2.
ro: Configurați câmpul personalizat #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
ro: Configurați notificările prin e-mail pentru noile postări trimise.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
ro: Configurați setările generale. Notă: setările implicite funcționează bine în majoritatea cazurilor.

en: Configure settings for image uploads.
ro: Configurați setările pentru încărcarea imaginilor.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
ro: Configurați setările pentru câmpurile Categorie și Etichetă.

en: Configure user settings.
ro: Configurați setările utilizatorului.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
ro: Felicitări, ești autentificat.

en: Correct captcha required
ro: Este necesar un captcha corect

en: Custom Checkbox
ro: Casetă de selectare personalizată

en: Custom Content
ro: Conținut personalizat

en: Custom Field 1
ro: Câmp personalizat 1

en: Custom Field 1 Display
ro: Afișare câmp personalizat 1

en: Custom Field 1 Markup
ro: Markup pentru câmpul personalizat 1

en: Custom Field 2
ro: Câmp personalizat 2

en: Custom Field 2 Display
ro: Afișarea câmpului personalizat 2

en: Custom Field 2 Markup
ro: Markup pentru câmpul personalizat 2

en: Custom Field Label
ro: Etichetă de câmp personalizat

en: Custom Field Name
ro: Nume câmp personalizat

en: Custom Form + Custom CSS
ro: Formular personalizat + CSS personalizat

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ro: Adresă personalizată pentru e-mailul &ldquo;De la&rdquo; antet (consultați Întrebări frecvente despre plugin pentru informații).

en: Custom checkbox required
ro: Este necesară o casetă de selectare personalizată

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ro: Markup personalizat pentru „Adăugați o altă imagine”; legătură. Lăsați necompletat pentru a utiliza marcajul implicit (recomandat).

en: Default Featured Image
ro: Imagine recomandată implicită

en: Disable
ro: Dezactivați

en: Disable IP Tracking
ro: Dezactivați urmărirea IP

en: Disable Replace Author
ro: Dezactivați Înlocuire autor

en: Disable Required
ro: Dezactivare Obligatorie

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
ro: Dezactivați toate atributele obligatorii din câmpurile de formular (utilă pentru depanarea mesajelor de eroare)

en: Disable this field
ro: Dezactivează acest câmp

en: Dismiss
ro: Respingeți

en: Display Checkbox
ro: Afișează caseta de selectare

en: Display Custom Field 1:
ro: Afișează câmpul personalizat 1:

en: Display Custom Field 2:
ro: Afișează câmpul personalizat 2:

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
ro: Afișează un meniu de selectare/derulant al etichetelor existente (valid când câmpul Etichetă este afișat în formular)

en: Display content only to users with a specific capability:
ro: Afișați conținut numai pentru utilizatorii cu o anumită capacitate:

en: Display content to logged-in users:
ro: Afișează conținut pentru utilizatorii conectați:

en: Display content to visitors only:
ro: Afișați conținut numai pentru vizitatori:

en: Display custom checkbox on the submission form
ro: Afișați caseta de selectare personalizată pe formularul de trimitere

en: Display image gallery
ro: Afișează galeria de imagini

en: Display submitted URL:
ro: Afișează adresa URL trimisă:

en: Display submitted author/name:
ro: Afișează autorul/numele trimis:

en: Display submitted email address:
ro: Afișează adresa de e-mail trimisă:

en: Display submitted images:
ro: Afișează imaginile trimise:

en: Display the Form
ro: Afișați formularul

en: Display the login/register form
ro: Afișați formularul de autentificare/înregistrare

en: Display the submit-post form
ro: Afișați formularul de trimitere a postării

en: Display user-submitted posts
ro: Afișează postările trimise de utilizatori

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
ro: Nu colectați și nu stocați nicio adresă IP a utilizatorului (utilă pentru respectarea reglementărilor de confidențialitate)

en: Do not display
ro: Nu afișați

en: Do not replace post author with submitted user name
ro: Nu înlocuiți autorul postării cu numele de utilizator trimis

en: Documentation
ro: Documentare

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
ro: Donează prin PayPal, card de credit sau criptomonedă

en: Draft
ro: Proiect

en: Duplicate post title. Please try again.
ro: Titlul postării duplicat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Email
ro: E-mail

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ro: E-mail &ldquo;De la&rdquo; Adresa

en: Email Address for Alerts
ro: Adresă de e-mail pentru alerte

en: Email Alert Message
ro: Mesaj de alertă prin e-mail

en: Email Alert Subject
ro: Subiect alertă prin e-mail

en: Email Alerts
ro: Alerte prin e-mail

en: Email Display
ro: Afișare e-mail

en: Email Markup
ro: Marcare e-mail

en: Enable
ro: Permite

en: Enable HTML Format
ro: Activați formatul HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
ro: Activați formatul HTML pentru mesajele de alertă prin e-mail

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
ro: Activați RTE/Visual Editor pentru câmpul Post Content

en: Enable Shortcodes
ro: Activați Shortcodes

en: Enable and require
ro: Activați și solicitați

en: Enable but do not require
ro: Activați, dar nu solicitați

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ro: Activați codurile scurte în widget-uri. În mod implicit, WordPress nu activează shortcodes în widget-uri.

en: Enable users to select multiple categories
ro: Permite utilizatorilor să selecteze mai multe categorii

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ro: Permiteți utilizatorilor să încarce alte tipuri de fișiere (cum ar fi PDF, Word, Zip, videoclipuri și multe altele), verificați

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ro: Permite vizitatorilor să trimită postări și imagini de oriunde pe site-ul dvs.

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
ro: Introduceți adresa URL sau faceți clic pe butonul pentru a încărca/alege o imagine (opțional)

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
ro: Introduceți *singurul* răspuns corect la întrebarea de provocare

en: Enter your Private Key
ro: Introduceți cheia privată

en: Enter your Public Key
ro: Introduceți cheia publică

en: Enter your Secret Key
ro: Introduceți cheia dvs. secretă

en: Enter your Site Key
ro: Introduceți cheia site-ului dvs

en: Enter your username or email to reset your password.
ro: Introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
ro: Mesaj de eroare afișat dacă trimiterea postării eșuează (marcare de bază permisă)

en: Error message displayed if user does not check the box
ro: Mesajul de eroare este afișat dacă utilizatorul nu bifează caseta

en: Error:
ro: Eroare:

en: Example
ro: Exemplu

en: FYI: here is a
ro: FYI: aici este un

en: Featured Image
ro: Imagine prezentată

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ro: Fișierul nu a fost încărcat. Verificați fișierul și încercați din nou.

en: File type not allowed (please upload images only)
ro: Tipul de fișier nu este permis (vă rugăm să încărcați doar imagini)

en: For
ro: Pentru

en: For more
ro: Pentru mai mult

en: For more features and unlimited forms, check out
ro: Pentru mai multe funcții și formulare nelimitate, verificați

en: For more options and features, check out
ro: Pentru mai multe opțiuni și caracteristici, verificați

en: For unlimited fields, check out
ro: Pentru câmpuri nelimitate, verificați

en: Forgot?
ro: Ai uitat?

en: Form Fields
ro: Câmpuri de formular

en: Form Style
ro: Stilul formularului

en: Front-end Display
ro: Display frontal

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Get USP Pro
ro: Obțineți USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ro: Obțineți USP Pro pentru formulare nelimitate!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ro: Oferiți USP un rating de 5 stele la WordPress.org

en: Go Pro
ro: Treci Pro

en: HTML5 Form + Default CSS
ro: Formular HTML5 + CSS implicit

en: HTML5 Form + Disable CSS
ro: Formular HTML5 + Dezactivați CSS

en: Have an account?
ro: Ai un cont?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ro: Iată câteva exemple care arată cum să configurați acest shortcode:

en: Hidden/Default Category
ro: Categorie ascunsă/implicit

en: Homepage
ro: Pagina de pornire

en: Human verification: leave this field empty.
ro: Verificare umană: lăsați acest câmp necompletat.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
ro: Dacă sunt specificate mai multe adrese pentru setarea anterioară, includeți un număr egal de adrese pentru această setare (în aceeași ordine).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ro: Dacă utilizatorul este autentificat, afișați formularul de post-trimitere; sau dacă utilizatorul nu este autentificat, afișați formularul de autentificare:

en: If you like this plugin, please
ro: Dacă vă place acest plugin, vă rog

en: Image Display
ro: Afișare imagine

en: Image Markup
ro: Markup imagine

en: Image Uploads
ro: Încărcări de imagini

en: Image height exceeds maximum
ro: Înălțimea imaginii depășește maximul

en: Image width exceeds maximum
ro: Lățimea imaginii depășește maximul

en: Include JavaScript
ro: Includeți JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
ro: Includeți fișierele JavaScript necesare (recomandat)

en: Incorrect response.
ro: Răspuns incorect.

en: Installation Docs
ro: Documente de instalare

en: Jeff Starr on X (Twitter)
ro: Jeff Starr pe X (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
ro: Aflați&nbsp;mai multe

en: Leave this option disabled to remember your settings.
ro: Lăsați această opțiune dezactivată pentru a vă aminti setările.

en: Like this plugin? Give it a
ro: Vă place acest plugin? Dă-i o

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
ro: Autentifică-te sau înscrie-te! Este rapid & amp; gratuit!

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Login
ro: Log in

en: Lose something?
ro: Pierzi ceva?

en: Make a donation via PayPal
ro: Faceți o donație prin PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
ro: Fă o donație&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
ro: Faceți ca răspunsul la provocare să țină cont de majuscule și minuscule

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
ro: Faceți caseta de selectare personalizată necesară (debifați pentru a face opțional)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
ro: Marcare pentru câmpul personalizat 1. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
ro: Marcare pentru câmpul personalizat 2. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
ro: Markup pentru fiecare imagine trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
ro: Marcare pentru adresa URL trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for submitted author/name. You may include
ro: Marcare pentru autorul/numele trimis. Puteți include

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
ro: Marcare pentru adresa de e-mail trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
ro: Înălțimea maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Maximum image height
ro: Înălțimea maximă a imaginii

en: Maximum image width
ro: Lățimea maximă a imaginii

en: Maximum number of images
ro: Număr maxim de imagini

en: Maximum number of images exceeded
ro: Numărul maxim de imagini a fost depășit

en: Maximum number of images for each submitted post
ro: Numărul maxim de imagini pentru fiecare postare trimisă

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
ro: Lățimea maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
ro: Mesaj afișat după trimiterea cu succes a postării (marcare de bază permisă)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
ro: Mesaj afișat lângă câmpul de încărcare a fișierului (marcare de bază permisă)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
ro: Mesaj pentru alerte prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza mesajul implicit. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
ro: Înălțimea minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Minimum image height
ro: Înălțimea minimă a imaginii

en: Minimum image height not met
ro: Înălțimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum image width
ro: Lățimea minimă a imaginii

en: Minimum image width not met
ro: Lățimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum number of images
ro: Număr minim de imagini

en: Minimum number of images for each submitted post
ro: Număr minim de imagini pentru fiecare postare trimisă

en: Minimum number of images not met
ro: Numărul minim de imagini nu este îndeplinit

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
ro: Lățimea minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: Multiple Categories
ro: Categorii multiple

en: Name Display
ro: Afișare nume

en: Name Markup
ro: Marcare de nume

en: Non-empty value for hidden field
ro: Valoare negoală pentru câmpul ascuns

en: Note that the url attribute accepts
ro: Rețineți că atributul url acceptă

en: Notes:
ro: Note:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ro: Obsessive Web Design &amp; Dezvoltare

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
ro: Markup/text opțional de inclus înainte de formularul de trimitere (lăsați necompletat pentru a dezactiva)

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ro: Sau, pentru a continua și a restabili opțiunile implicite de plugin: bifați caseta, salvați setările, apoi dezactivați/reactivați pluginul.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablonului pentru a afișa o listă de postări trimise oriunde în șablonul dvs. de temă:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablonului pentru a afișa o galerie de imagini oriunde în șablonul dvs. de temă:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablonului pentru a afișa formularul oriunde în șablonul de temă:

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Password
ro: Parolă

en: Pending (default)
ro: În așteptare (implicit)

en: Perishable Press Books
ro: Cărți de presă perisabile

en: Please
ro: Vă rog

en: Please Donate
ro: Vă rugăm să Donați

en: Please check your email and try again
ro: Vă rugăm să vă verificați e-mailul și să încercați din nou

en: Please complete the required fields.
ro: Vă rugăm să completați câmpurile obligatorii.

en: Please return to the
ro: Vă rugăm să reveniți la

en: Please select a category..
ro: Vă rugăm să selectați o categorie..

en: Please select some tags..
ro: Vă rugăm să selectați câteva etichete..

en: Please select your image(s) to upload.
ro: Vă rugăm să selectați imaginile dvs. de încărcat.

en: Please show support by purchasing one of my
ro: Vă rugăm să arătați susținere cumpărând una dintre ele

en: Plugin Homepage
ro: Pagina principală a pluginului

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
ro: Plugin Planet: Pluginuri Pro WordPress

en: Plugin Settings
ro: Setări plugin

en: Post Category
ro: Postare Categoria

en: Post Content
ro: Postați conținut

en: Post Status
ro: Starea postării

en: Post Status for submitted posts
ro: Starea postării pentru postările trimise

en: Post Tags
ro: Postează etichete

en: Post Title
ro: Titlul postării

en: Post Type
ro: Tip post

en: Post Type for submitted posts
ro: Tip de postare pentru postările trimise

en: Post category required
ro: Este necesară categoria postării

en: Post content required
ro: Postați conținut necesar

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ro: Postarea nu a fost creată. Vă rugăm să contactați administratorul site-ului pentru ajutor.

en: Post tags required
ro: Postați etichete necesare

en: Post title required
ro: Titlul postării este obligatoriu

en: Private Key
ro: Cheie privată

en: Pro WordPress plugins
ro: Pluginuri pro WordPress

en: Profile
ro: Profil

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Publish after
ro: Publicați după

en: Publish after 1 approved post
ro: Publicați după 1 postare aprobată

en: Publish immediately
ro: Publicați imediat

en: Rate and review at the Plugin Directory
ro: Evaluați și revizuiți în Directorul de pluginuri

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ro: Evaluează acest plugin&nbsp;&raquo;

en: Receive Email Alert
ro: Primiți alertă prin e-mail

en: Redirect URL
ro: URL de redirecționare

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
ro: Redirecționați utilizatorul către această adresă URL după trimiterea postării (lasați necompletat pentru a rămâne pe pagina curentă)

en: Register
ro: Registru

en: Register for this site!
ro: Înregistrează-te pe acest site!

en: Registered Email
ro: E-mail înregistrat

en: Registered URL
ro: Adresa URL înregistrată

en: Registered Username
ro: Nume de utilizator înregistrat

en: Remember me
ro: Ține-mă minte

en: Require Checkbox
ro: Caseta de selectare solicitată

en: Require User Login
ro: Solicitați autentificarea utilizatorului

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
ro: Solicitați ca titlurile postărilor trimise să fie unice (utile pentru a preveni postările multiple/duplicate)

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ro: Solicitați ca utilizatorii să fie conectați la WordPress pentru a vedea/trimite formularul

en: Reset Form Button
ro: Butonul de resetare formular

en: Reset form
ro: Resetare formular

en: Reset my password
ro: Resetează-mi parola

en: Restore Defaults
ro: Restabiliți valorile implicite

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
ro: Restabiliți opțiunile implicite la dezactivarea/reactivarea pluginului

en: Return to form
ro: Reveniți la formular

en: Rich Text Editor
ro: Editor de text îmbogățit

en: Save All Changes
ro: Salvați toate modificările

en: Save Preference
ro: Salvați preferința

en: Save Settings
ro: Salvați setările

en: Secret Key
ro: Cheia secretă

en: Select categories to include in the Category field:
ro: Selectați categoriile de inclus în câmpul Categorie:

en: Send email alerts for new post submissions
ro: Trimiteți alerte prin e-mail pentru noile postări trimise

en: Settings
ro: Setări

en: Show USP Posts
ro: Afișați postările USP

en: Show categories
ro: Afișați categorii

en: Sign up now for the good stuff.
ro: Înscrie-te acum pentru lucrurile bune.

en: Sign up!
ro: Înscrie-te!

en: Site Key
ro: Cheia site-ului

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
ro: Specificați ID-urile categoriei de utilizat pentru „Categoria ascunsă/prestabilită” (separați mai multe ID-uri cu virgule)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
ro: Specificați utilizatorul care ar trebui să fie alocat ca autor pentru postările trimise

en: Spring Sale!
ro: Reducere de primăvară!

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
ro: Subiect pentru alertele prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza linia de subiect implicită. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Submit Post
ro: Trimiteți Postarea

en: Submitted Posts
ro: Postări trimise

en: Submitter Email:
ro: E-mailul expeditorului:

en: Submitter IP:
ro: IP-ul expeditorului:

en: Submitter Name:
ro: Numele expeditorului:

en: Submitter URL:
ro: Adresa URL a expeditorului:

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Success!
ro: Succes!

en: Success! Thank you for your submission.
ro: Succes! Vă mulțumim pentru trimitere.

en: Support Forum
ro: Forum de suport

en: THANK YOU for your support!
ro: MULȚUMESC pentru sprijinul dumneavoastră!

en: Take 30% OFF any of our
ro: Luați 30% REDUCERE la oricare dintre noi

en: Targeted Loading
ro: Încărcare direcționată

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ro: Text afișat lângă caseta de selectare. Sfat: utilizați paranteze pentru a afișa parantezele unghiulare, de exemplu:

en: Thank you for using
ro: Vă mulțumim pentru utilizare

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ro: Acest lucru vă va permite să personalizați forma și stilurile după cum doriți. Pentru mai multe informații, consultați secțiunea „Formular de trimitere personalizat” din

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
ro: Codurile scurte de acces pot fi adăugate la orice postare sau pagină WP. Astfel, puteți afișa formulare și alt conținut condiționat, în funcție de rolul utilizatorului și starea de conectare.

en: The file(s) could not be uploaded
ro: Fișierele nu au putut fi încărcate

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
ro: Formularul de autentificare/înregistrare se afișează ca o interfață cu file, astfel încât utilizatorii să poată comuta între autentificare, înregistrare și resetare a parolei.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
ro: Versiunea pro oferă multe mai multe opțiuni pentru acest shortcode.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
ro: Versiunea pro oferă mai multă flexibilitate cu codurile scurte de control al accesului.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
ro: A apărut o eroare. Vă rugăm să verificați câmpurile obligatorii și să încercați din nou.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ro: Această setare activează orice/toate codurile scurte din widget-uri (chiar și codurile scurte de la alte plugin-uri).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ro: Acest shortcode acceptă următoarele atribute:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ro: Acest cod scurt afișează un link care resetează formularul la starea inițială:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
ro: Aceasta va fi afișată ca etichetă de câmp pe formular. Implicit: Câmp personalizat 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
ro: Aceasta va fi afișată ca etichetă de câmp pe formular. Implicit: Câmp personalizat 2

en: Tip:
ro: Sfat:

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
ro: Pentru a activa Cloudflare Turnstile, introduceți cheia site-ului și cheia secretă.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
ro: Pentru a activa Google reCaptcha, introduceți cheile dvs. publice și private.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
ro: Pentru a preveni spamul, introduceți o întrebare la care utilizatorii trebuie să răspundă înainte de a trimite formularul

en: Toggle all panels
ro: Comutați toate panourile

en: URL Display
ro: Afișare URL

en: URL Markup
ro: Marcare URL

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ro: USP vă permite să afișați un formular post-trimitere oriunde pe site-ul dvs.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ro: USP oferă trei coduri scurte pentru a controla accesul și a restricționa conținutul.

en: Unique Titles
ro: Titluri unice

en: Unlimited front-end forms
ro: Forme front-end nelimitate

en: Upload Message
ro: Încărcați mesajul

en: Upload an Image
ro: Încărcați o imagine

en: Use Existing Tags
ro: Utilizați etichete existente

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
ro: Utilizați un câmp ascuns pentru categoria de postare. Aceasta ascunde câmpul categoriei și îi setează valoarea prin următoarea opțiune.

en: Use curly brackets
ro: Folosiți paranteze

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ro: Folosiți numai caractere alfanumerice, caractere de subliniere și liniuțe. Dacă nu sunteți sigur, utilizați numele implicit:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
ro: Folosiți ghilimele simple drepte (în loc de ghilimele duble) în

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
ro: Utilizați imaginile trimise ca imagini prezentate. Necesită suport pentru teme pentru imaginile prezentate (alias miniaturi de postare)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ro: Utilizați codul scurt pentru a afișa formularul pe orice postare sau pagină WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Utilizați adresa URL a profilului utilizatorului ca valoare a câmpului URL (valid când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Utilizați e-mailul înregistrat de utilizator ca valoare a câmpului E-mail (valid când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Utilizați numele de utilizator înregistrat al utilizatorului pentru câmpul Nume (valid când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ro: Utilizați acest cod scurt pentru a afișa o galerie de imagini încărcate pentru fiecare postare trimisă:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ro: Utilizați acest cod scurt pentru a afișa o listă de postări trimise pe orice postare sau pagină WP:

en: User Email
ro: E-mailul utilizatorului

en: User Name
ro: Nume de utilizator

en: User Settings
ro: Setări utilizator

en: User Submitted Post
ro: Postare trimisă de utilizator

en: User Submitted Post Info
ro: Informații despre postarea trimisă de utilizator

en: User Submitted Posts
ro: Postări trimise de utilizator

en: User URL
ro: Adresa URL a utilizatorului

en: User URL required
ro: Adresa URL a utilizatorului este necesară

en: User email required
ro: E-mailul utilizatorului este necesar

en: User login required
ro: Este necesară autentificarea utilizatorului

en: User name required
ro: Numele de utilizator este necesar

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username or Email
ro: Nume de utilizator sau e-mail

en: Verification
ro: Verificare

en: View full post
ro: Vezi postarea integrală

en: WP Page
ro: Pagina WP

en: WP Post (recommended)
ro: WP Post (recomandat)

en: WP Resources
ro: Resurse WP

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
ro: Doriți mai mult de un formular? Creați formulare nelimitate de trimitere, formulare de înregistrare, formulare de contact și multe altele

en: We need your support!
ro: Avem nevoie de sprijinul tău!

en: Welcome,
ro: Bun venit,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ro: Cu această opțiune, puteți copia șabloanele implicite ale pluginului:

en: WordPress Admin Area
ro: Zona de administrare WordPress

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
ro: De asemenea, puteți afișa un formular simplu care permite utilizatorilor să se autentifice, să se înregistreze sau să își reseta parola.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ro: Puteți personaliza folosind oricare dintre următoarele atribute:

en: Your Email
ro: E-mailul dvs

en: Your Name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your URL
ro: URL-ul dvs

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ro: Sprijinul dumneavoastră generos permite dezvoltarea continuă a acestui plugin gratuit. Multumesc!

en: Your generous support helps future development of
ro: Sprijinul dumneavoastră generos ajută la dezvoltarea viitoare a

en: and
ro: şi

en: and is greatly appreciated.
ro: si este foarte apreciat.

en: and/or
ro: și/sau

en: at checkout. Sale ends 6/25/2025.
ro: la casă. Vânzarea se încheie pe 25.06.2025.

en: attributes
ro: atribute

en: books
ro: cărți

en: by
ro: de

en: category
ro: categorie

en: check out
ro: verifică

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
ro: NU utilizați ambele captch-uri Google și Cloudflare în același timp.

en: donation
ro: donare

en: email-alert options
ro: opțiuni de alertă prin e-mail

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ro: permite vizitatorilor să trimită postări și să încarce imagini de pe front-end-ul site-ului dvs.

en: give it a 5-star rating
ro: acordați-i un rating de 5 stele

en: give this plugin a 5-star rating
ro: acordați acestui plugin o evaluare de 5 stele

en: in
ro: în

en: in your theme:
ro: in tema ta:

en: list of USP CSS selectors
ro: lista de selectoare CSS USP

en: make a donation
ro: face o donație

en: options, check out
ro: opțiuni, verificați

en: or
ro: sau

en: or by making a
ro: sau prin realizarea unui

en: plugins
ro: pluginuri

en: reCaptcha Version
ro: Versiunea reCaptcha

en: requires WordPress
ro: necesită WordPress

en: tag
ro: etichetă

en: to display the submitted name.
ro: pentru a afișa numele trimis.

en: to get the URL of the full-size image
ro: pentru a obține adresa URL a imaginii la dimensiune completă

en: to get the current URL.
ro: pentru a obține adresa URL curentă.

en: to include markup in the deny message, you can use
ro: pentru a include marcaj în mesajul de respingere, puteți utiliza

en: to output
ro: la ieșire

en: to output angle brackets
ro: pentru a ieși paranteze unghiulare

en: to submit content!
ro: pentru a trimite conținut!

en: to upgrade WordPress and try again.
ro: pentru a face upgrade WordPress și încercați din nou.

en: unlimited checkbox fields
ro: câmpuri nelimitate pentru casete de selectare

en: unlimited custom fields
ro: câmpuri personalizate nelimitate

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
ro: v2 (nu sunt un robot)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
ro: v3 (reCaptcha ascuns)

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
ro: ★★★★★ evaluare&nbsp;&raquo;
