USP 20250329 - en to sr translation catalogue (423 entries)

en:  approved posts
sr:  одобрене постове

en:  file
sr:  фајл

en:  file required
sr:  потребна датотека

en:  files
sr:  датотеке

en:  files required
sr:  потребне датотеке

en:  or higher, and has been deactivated!
sr:  или више, и деактивиран!

en:  pixels
sr:  пиксела

en:  required
sr:  потребно

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
sr: &лдкуо;Додај још једну слику&рдкуо; линк

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
sr: &мдасх; врхунско решење за садржај који генеришу корисници.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
sr: (Наведите свој шаблон обрасца и стилове)

en: (Provide your own styles)
sr: (Наведите своје стилове)

en: (Recommended)
sr: (препоручено)

en: ..and upload them into a directory named
sr: ..и отпремите их у директоријум под називом

en: Access Control
sr: Контрола приступа

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
sr: Додајте изазовно питање да бисте спречили нежељену пошту. Савет: учините питање једноставним за сваког човека.

en: Add another image
sr: Додајте још једну слику

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
sr: Додатни примаоци за обавештења путем е-поште. Користите зарезе да одвојите више адреса.

en: Admin
sr: Админ

en: After post content
sr: Након садржаја поста

en: An error occurred. Please go back and try again.
sr: Дошло је до грешке. Вратите се и покушајте поново.

en: and
sr: и

en: and is greatly appreciated.
sr: и веома је цењен.

en: and/or
sr: и/или

en: Antispam Question
sr: Антиспам питање

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
sr: Донација било које величине помаже ми да наставим са развојем овог бесплатног додатка и других сјајних ВордПресс ресурса.

en: Apply code
sr: Примени код

en: Assigned Author
sr: Додељени аутор

en: at checkout. Sale ends 6/25/2025.
sr: на одласку. Распродаја се завршава 25.6.2025.

en: attributes
sr: атрибути

en: Automatically display images and more.
sr: Аутоматски приказујте слике и још много тога.

en: Before post content
sr: Пре објављивања садржаја

en: books
sr: књиге

en: by
sr: би

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
sr: Подразумевано, ЦСС &амп; ЈаваСцрипт датотеке се учитавају на сваку страницу. Да бисте учитали само на одређеним страницама, унесите УРЛ(е) овде. Користите зарезе да бисте одвојили више УРЛ-ова. Оставите празно за учитавање на свим страницама.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
sr: Подразумевано, ово приказује &лдкуо;Слажем се са условима&рдкуо; поље за потврду. Прилагодите по жељи.

en: Can use
sr: Може се користити

en: Case-sensitivity
sr: Осетљивост на велика и мала слова

en: Categories
sr: Категорије

en: Categories &amp; Tags
sr: Категорије &амп; Ознаке

en: category
sr: категорија

en: Category ID for Hidden Field
sr: ИД категорије за скривено поље

en: Challenge Question
sr: Питање изазова

en: Challenge Response
sr: Цхалленге Респонсе

en: check out
sr: цхецк оут

en: Check out the source code inline notes for more info
sr: Погледајте инлине белешке изворног кода за више информација

en: Check this box if you have shown support
sr: Означите ово поље ако сте показали подршку

en: Check your email for the password.
sr: Проверите своју е-пошту за лозинку.

en: Check your email to reset your password.
sr: Проверите своју е-пошту да бисте ресетовали лозинку.

en: Checkbox Error
sr: Грешка у пољу за потврду

en: Checkbox Name
sr: Име поља за потврду

en: Checkbox Text
sr: Текст у пољу за потврду

en: Choose fields to display on the front-end form.
sr: Изаберите поља за приказ на обрасцу за предњи део.

en: Choose reCaptcha version
sr: Изаберите реЦаптцха верзију

en: Cloudflare Turnstile
sr: Цлоудфларе Турнстиле

en: Configure Custom Field #1.
sr: Конфигуришите прилагођено поље #1.

en: Configure Custom Field #2.
sr: Конфигуришите прилагођено поље #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
sr: Конфигуришите обавештења е-поштом за нове послате постове.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
sr: Конфигуришите општа подешавања. Напомена: подразумеване поставке раде добро у већини случајева.

en: Configure settings for image uploads.
sr: Конфигуришите подешавања за отпремање слика.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
sr: Конфигуришите подешавања за поља Категорија и Ознака.

en: Configure user settings.
sr: Конфигуришите корисничка подешавања.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
sr: Честитамо, пријављени сте.

en: Correct captcha required
sr: Потребна је исправна цаптцха

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
sr: Прилагођена адреса за имејл &лдкуо;Од&рдкуо; заглавље (погледајте честа питања о додацима за информације).

en: Custom Checkbox
sr: Прилагођено поље за потврду

en: Custom checkbox required
sr: Потребно је прилагођено поље за потврду

en: Custom Content
sr: Прилагођени садржај

en: Custom Field 1
sr: Прилагођено поље 1

en: Custom Field 1 Display
sr: Приказ прилагођеног поља 1

en: Custom Field 1 Markup
sr: Ознака прилагођеног поља 1

en: Custom Field 2
sr: Прилагођено поље 2

en: Custom Field 2 Display
sr: Приказ прилагођеног поља 2

en: Custom Field 2 Markup
sr: Ознака прилагођеног поља 2

en: Custom Field Label
sr: Ознака прилагођеног поља

en: Custom Field Name
sr: Назив прилагођеног поља

en: Custom Form + Custom CSS
sr: Прилагођени образац + прилагођени ЦСС

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
sr: Прилагођене ознаке за &лдкуо;Додај другу слику&рдкуо; линк. Оставите празно да бисте користили подразумеване ознаке (препоручено).

en: Default Featured Image
sr: Подразумевана истакнута слика

en: Disable
sr: Онемогући

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
sr: Онемогућите све потребне атрибуте у пољима обрасца (корисно за решавање порука о грешци)

en: Disable IP Tracking
sr: Онемогућите ИП праћење

en: Disable Replace Author
sr: Онемогући Замени аутора

en: Disable Required
sr: Обавезно онемогућити

en: Disable this field
sr: Онемогућите ово поље

en: Dismiss
sr: Одбаци

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
sr: Прикажите избор/падајући мени постојећих ознака (важи када је поље ознаке приказано на обрасцу)

en: Display Checkbox
sr: Прикажи поље за потврду

en: Display content only to users with a specific capability:
sr: Прикажи садржај само корисницима са одређеним могућностима:

en: Display content to logged-in users:
sr: Прикажи садржај пријављеним корисницима:

en: Display content to visitors only:
sr: Прикажи садржај само посетиоцима:

en: Display custom checkbox on the submission form
sr: Прикажи прилагођено поље за потврду на обрасцу за подношење

en: Display Custom Field 1:
sr: Прикажи прилагођено поље 1:

en: Display Custom Field 2:
sr: Прикажи прилагођено поље 2:

en: Display image gallery
sr: Прикажите галерију слика

en: Display submitted author/name:
sr: Прикажи послатог аутора/име:

en: Display submitted email address:
sr: Прикажи послату имејл адресу:

en: Display submitted images:
sr: Прикажи послате слике:

en: Display submitted URL:
sr: Прикажи послату УРЛ адресу:

en: Display the Form
sr: Прикажите образац

en: Display the login/register form
sr: Прикажите образац за пријаву/регистрацију

en: Display the submit-post form
sr: Прикажите образац за слање поруке

en: Display user-submitted posts
sr: Прикажи постове које су послали корисници

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
sr: Немојте прикупљати или чувати било коју корисничку ИП адресу (корисно за поштовање прописа о приватности)

en: Do not display
sr: Не приказуј

en: Do not replace post author with submitted user name
sr: Не замењујте аутора поста посланим корисничким именом

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
sr: НЕ користите истовремено и Гоогле и Цлоудфларе цаптцха.

en: Documentation
sr: Документација

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
sr: Донирајте путем ПаиПал-а, кредитне картице или криптовалуте

en: donation
sr: донација

en: Draft
sr: Нацрт

en: Duplicate post title. Please try again.
sr: Дупликат наслова поста. Покушајте поново.

en: Email
sr: Емаил

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
sr: Имејл &лдкуо;Од&рдкуо; Адреса

en: Email Address for Alerts
sr: Адреса е-поште за упозорења

en: Email Alert Message
sr: Порука упозорења е-поштом

en: Email Alert Subject
sr: Предмет упозорења е-поштом

en: Email Alerts
sr: Обавештења е-поштом

en: Email Display
sr: Приказ е-поште

en: Email Markup
sr: Емаил Маркуп

en: email-alert options
sr: опције за упозорење путем е-поште

en: Enable
sr: Омогући

en: Enable and require
sr: Омогући и захтевај

en: Enable but do not require
sr: Омогућите, али не захтевајте

en: Enable HTML Format
sr: Омогући ХТМЛ формат

en: Enable HTML format for email alert messages
sr: Омогућите ХТМЛ формат за поруке упозорења е-поштом

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
sr: Омогућите РТЕ/Визуелни уређивач за поље Пост Цонтент

en: Enable Shortcodes
sr: Омогући кратке кодове

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
sr: Омогућите кратке кодове у виџетима. ВордПресс подразумевано не омогућава кратке кодове у виџетима.

en: Enable users to select multiple categories
sr: Омогућите корисницима да изаберу више категорија

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
sr: Омогућите корисницима да отпремају друге типове датотека (као што су ПДФ, Ворд, Зип, видео записи и још много тога), погледајте

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
sr: Омогућава вашим посетиоцима да шаљу постове и слике са било ког места на вашој веб локацији.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
sr: омогућава вашим посетиоцима да шаљу постове и отпремају слике са предњег дела вашег сајта.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
sr: Унесите *једини* тачан одговор на изазовно питање

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
sr: Унесите УРЛ или кликните на дугме да бисте отпремили/одабрали слику (опционално)

en: Enter your Private Key
sr: Унесите свој приватни кључ

en: Enter your Public Key
sr: Унесите свој јавни кључ

en: Enter your Secret Key
sr: Унесите свој тајни кључ

en: Enter your Site Key
sr: Унесите кључ вашег сајта

en: Enter your username or email to reset your password.
sr: Унесите своје корисничко име или е-пошту да бисте ресетовали лозинку.

en: Error Message
sr: Порука о грешци

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
sr: Порука о грешци се приказује ако слање објаве не успе (основно означавање је дозвољено)

en: Error message displayed if user does not check the box
sr: Порука о грешци се приказује ако корисник не означи поље

en: Error:
sr: Грешка:

en: Example
sr: Пример

en: Featured Image
sr: Феатуред Имаге

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
sr: Датотека није отпремљена. Проверите датотеку и покушајте поново.

en: File type not allowed (please upload images only)
sr: Тип датотеке није дозвољен (молимо отпремите само слике)

en: For
sr: За

en: For more
sr: За више

en: For more features and unlimited forms, check out
sr: За више функција и неограничене форме, погледајте

en: For more options and features, check out
sr: За више опција и функција, погледајте

en: For unlimited fields, check out
sr: За неограничена поља, погледајте

en: Forgot?
sr: Заборавили сте?

en: Form Fields
sr: Форм Фиелдс

en: Form Style
sr: Форм Стиле

en: Front-end Display
sr: Предњи екран

en: FYI: here is a
sr: ФИИ: ево а

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Get USP Pro
sr: Набавите УСП Про

en: Get USP Pro for unlimited forms!
sr: Набавите УСП Про за неограничене форме!

en: give it a 5-star rating
sr: дајте му оцену од 5 звездица

en: give this plugin a 5-star rating
sr: дајте овом додатку оцену 5 звездица

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
sr: Дајте УСП-у оцену од 5 звездица на ВордПресс.орг

en: Go Pro
sr: Го Про

en: Google reCaptcha
sr: Гоогле реЦаптцха

en: Have an account?
sr: Имате налог?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
sr: Ево неколико примера који показују како да конфигуришете овај кратки код:

en: Hidden/Default Category
sr: Скривена/подразумевана категорија

en: Homepage
sr: Почетна страница

en: HTML5 Form + Default CSS
sr: ХТМЛ5 образац + подразумевани ЦСС

en: HTML5 Form + Disable CSS
sr: ХТМЛ5 образац + Онемогући ЦСС

note: URI of the plugin
en: https://perishablepress.com/user-submitted-posts/
sr: хттпс://перисхаблепресс.цом/усер-субмиттед-постс/

note: Author URI of the plugin
en: https://plugin-planet.com/
sr: хттпс://плугин-планет.цом/

en: Human verification: leave this field empty.
sr: Људска верификација: оставите ово поље празним.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
sr: Ако је за претходну поставку наведено више адреса, укључите једнак број адреса за ово подешавање (истим редоследом).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
sr: Ако је корисник пријављен, прикажите образац након слања; или ако корисник није пријављен, прикажите образац за пријаву:

en: If you like this plugin, please
sr: Ако вам се свиђа овај додатак, молим

en: Image Display
sr: Приказ слике

en: Image height exceeds maximum
sr: Висина слике премашује максимум

en: Image Markup
sr: Имаге Маркуп

en: Image Uploads
sr: Имаге Уплоадс

en: Image width exceeds maximum
sr: Ширина слике премашује максимум

en: Important:
sr: Важно:

en: in
sr: ин

en: in your theme:
sr: у твојој теми:

en: Include JavaScript
sr: Укључи ЈаваСцрипт

en: Include required JavaScript files (recommended)
sr: Укључите потребне ЈаваСцрипт датотеке (препоручено)

en: Incorrect response.
sr: Нетачан одговор.

en: Installation Docs
sr: Инсталлатион Доцс

note: Author of the plugin
en: Jeff Starr
sr: Јефф Старр

en: Jeff Starr on X (Twitter)
sr: Џеф Стар на Кс (Твитер)

en: Learn&nbsp;more
sr: Сазнајте&нбсп;више

en: Leave this option disabled to remember your settings.
sr: Оставите ову опцију онемогућену да бисте запамтили своја подешавања.

en: Like this plugin? Give it a
sr: Свиђа вам се овај додатак? Дај му а

en: list of USP CSS selectors
sr: листа УСП ЦСС селектора

en: log in
sr: пријавите се

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
sr: Пријавите се или се пријавите! То је брзо &амп; бесплатно!

en: Log out
sr: Одјавите се

en: Login
sr: Логин

en: Lose something?
sr: Изгубити нешто?

en: make a donation
sr: дати донацију

en: Make a donation via PayPal
sr: Донирајте преко ПаиПал-а

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
sr: Донирајте&нбсп;&ракуо;

en: Make the challenge response case-sensitive
sr: Нека одговор на изазов буде осетљив на велика и мала слова

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
sr: Поставите прилагођено поље за потврду обавезним (опозовите избор да бисте га учинили опционалним)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
sr: Ознаке за прилагођено поље 1. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
sr: Ознаке за прилагођено поље 2. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
sr: Ознаке за сваку послату слику. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Markup for submitted author/name. You may include
sr: Ознаке за послатог аутора/име. Можете укључити

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
sr: Ознаке за послату адресу е-поште. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
sr: Ознака за послату УРЛ адресу. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
sr: Максимална висина (у пикселима) за отпремљене слике

en: Maximum image height
sr: Максимална висина слике

en: Maximum image width
sr: Максимална ширина слике

en: Maximum number of images
sr: Максималан број слика

en: Maximum number of images exceeded
sr: Максималан број слика је премашен

en: Maximum number of images for each submitted post
sr: Максималан број слика за сваку послату објаву

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
sr: Максимална ширина (у пикселима) за отпремљене слике

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
sr: Порука се приказује након успешног слања поста (основне ознаке дозвољене)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
sr: Порука се приказује поред поља за отпремање датотеке (основне ознаке су дозвољене)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
sr: Порука за обавештења путем е-поште. Оставите празно да бисте користили подразумевану поруку. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
sr: Минимална висина (у пикселима) за отпремљене слике

en: Minimum image height
sr: Минимална висина слике

en: Minimum image height not met
sr: Минимална висина слике није испуњена

en: Minimum image width
sr: Минимална ширина слике

en: Minimum image width not met
sr: Минимална ширина слике није испуњена

en: Minimum number of images
sr: Минимални број слика

en: Minimum number of images for each submitted post
sr: Минимални број слика за сваку послату објаву

en: Minimum number of images not met
sr: Минимални број слика није испуњен

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
sr: Минимална ширина (у пикселима) за отпремљене слике

en: More Options
sr: Више опција

en: Multiple Categories
sr: Више категорија

en: Name Display
sr: Приказ имена

en: Name Markup
sr: Ознака имена

en: Non-empty value for hidden field
sr: Непразна вредност за скривено поље

en: Note that the url attribute accepts
sr: Имајте на уму да урл атрибут прихвата

en: Notes:
sr: напомене:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
sr: Опсесивни веб дизајн & ампер; Развој

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
sr: Опционална ознака/текст за укључивање пре обрасца за подношење (оставите празно да бисте онемогућили)

en: options, check out
sr: опције, проверите

en: or
sr: или

en: or by making a
sr: или израдом а

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
sr: Или, да наставите и вратите подразумеване опције додатка: означите поље, сачувајте подешавања, а затим деактивирајте/реактивирајте додатак.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
sr: Или користите ознаку шаблона да бисте приказали листу послатих постова било где у шаблону теме:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
sr: Или користите ознаку шаблона да бисте приказали галерију слика било где у шаблону теме:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
sr: Или користите ознаку шаблона да бисте приказали образац било где у шаблону теме:

en: Overview
sr: Преглед

en: Password
sr: Лозинка

en: Pending (default)
sr: На чекању (подразумевано)

en: Perishable Press Books
sr: Покварљиве штампане књиге

en: Please
sr: молим те

en: Please check your email and try again
sr: Проверите своју е-пошту и покушајте поново

en: Please complete the required fields.
sr: Попуните обавезна поља.

en: Please Donate
sr: Молимо Донирајте

en: Please return to the
sr: Молимо вас да се вратите на

en: Please select a category..
sr: Молимо изаберите категорију..

en: Please select some tags..
sr: Изаберите неке ознаке..

en: Please select your image(s) to upload.
sr: Изаберите своју слику(е) за отпремање.

en: Please show support by purchasing one of my
sr: Молимо покажите подршку куповином једног од мојих

en: Plugin Homepage
sr: Почетна страница додатака

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
sr: Плугин Планет: Про ВордПресс додаци

en: Plugin Settings
sr: Подешавања додатака

en: plugins
sr: додаци

en: Post Category
sr: Категорија поста

en: Post category required
sr: Категорија поста је обавезна

en: Post Content
sr: Пост Цонтент

en: Post content required
sr: Потребан је садржај објаве

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
sr: Пост није креиран. За помоћ се обратите администратору сајта.

en: Post Status
sr: Пост Статус

en: Post Status for submitted posts
sr: Статус објаве за послате постове

en: Post Tags
sr: Пост Тагс

en: Post tags required
sr: Ознаке за постављање су обавезне

en: Post Title
sr: Наслов поста

en: Post title required
sr: Потребан је наслов поста

en: Post Type
sr: Пост Типе

en: Post Type for submitted posts
sr: Врста објаве за послате постове

en: Private Key
sr: Приватни кључ

en: Pro WordPress plugins
sr: Професионални додаци за ВордПресс

en: Profile
sr: Профиле

en: Public Key
sr: Јавни кључ

en: Publish after
sr: Објавите после

en: Publish after 1 approved post
sr: Објавите након 1 одобрене објаве

en: Publish immediately
sr: Објавите одмах

en: Rate and review at the Plugin Directory
sr: Оцените и прегледајте у директоријуму додатака

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
sr: Оцените овај додатак&нбсп;&ракуо;

en: reCaptcha Version
sr: реЦаптцха верзија

en: Receive Email Alert
sr: Примите упозорење путем е-поште

en: Redirect URL
sr: УРЛ за преусмеравање

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
sr: Преусмери корисника на ову УРЛ адресу након слања објаве (оставите празно да останете на тренутној страници)

en: Register
sr: Региструјте се

en: Register for this site!
sr: Региструјте се за овај сајт!

en: Registered Email
sr: Регистеред Емаил

en: Registered URL
sr: Регистрован УРЛ

en: Registered Username
sr: Регистровано корисничко име

en: Remember me
sr: Запамти ме

en: Require Checkbox
sr: Захтевај поље за потврду

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
sr: Захтевајте да наслови послатих постова буду јединствени (корисно за спречавање вишеструких/дуплираних постова)

en: Require User Login
sr: Захтевај пријаву корисника

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
sr: Захтевајте да корисници буду пријављени на ВордПресс да би видели/проследили образац

en: requires WordPress
sr: захтева ВордПресс

en: Reset form
sr: Ресетуј образац

en: Reset Form Button
sr: Дугме за ресетовање обрасца

en: Reset my password
sr: Ресетуј моју лозинку

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
sr: Врати подразумеване опције након деактивације/поновне активације додатка

en: Restore Defaults
sr: Врати подразумеване вредности

en: Return to form
sr: Вратите се у форму

en: Rich Text Editor
sr: Уређивач богатог текста

en: Save All Changes
sr: Сачувај све промене

en: Save Preference
sr: Саве Преференце

en: Save Settings
sr: Сачувај подешавања

en: Secret Key
sr: Тајни кључ

en: Select categories to include in the Category field:
sr: Изаберите категорије које ћете укључити у поље Категорија:

en: Send email alerts for new post submissions
sr: Пошаљите обавештења е-поштом за нове објаве

en: Settings
sr: Подешавања

en: Show categories
sr: Прикажи категорије

en: Show USP Posts
sr: Прикажи УСП постове

en: Sign up now for the good stuff.
sr: Пријавите се сада за добре ствари.

en: Sign up!
sr: Пријавите се!

en: Site Key
sr: Кључ сајта

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
sr: Наведите ИД(ове) категорије које ћете користити за &лдкуо;Скривену/подразумевану категорију&рдкуо; (раздвојите више ИД-ова зарезима)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
sr: Наведите корисника који треба да буде додељен као аутор за послате објаве

en: Spring Sale!
sr: Спринг Сале!

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
sr: Тема за обавештења путем е-поште. Оставите празно да бисте користили подразумевану тему. Можете укључити било коју од следећих променљивих:

en: Submit Post
sr: Пошаљи објаву

en: Submitted Posts
sr: Субмиттед Постс

en: Submitter Email:
sr: Е-пошта подносиоца:

en: Submitter IP:
sr: ИП подносиоца:

en: Submitter Name:
sr: Име подносиоца:

en: Submitter URL:
sr: УРЛ подносиоца:

en: Success Message
sr: Порука о успеху

en: Success!
sr: Успех!

en: Success! Thank you for your submission.
sr: Успех! Хвала вам на вашем поднеску.

en: Support Forum
sr: Форум подршке

en: tag
sr: таг

en: Take 30% OFF any of our
sr: Искористите 30% попуста на било коју нашу

en: Targeted Loading
sr: Циљано учитавање

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
sr: Текст се приказује поред поља за потврду. Савет: користите витичасте заграде за излаз угаоних заграда, на пример:

en: Thank you for using
sr: Хвала вам што користите

en: THANK YOU for your support!
sr: ХВАЛА на подршци!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
sr: То ће вам омогућити да прилагодите форму и стилове по жељи. За више информација, погледајте одељак „Прилагођени образац за подношење“ у

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
sr: Приступне кратке шифре се могу додати било којој ВП објави или страници. Тако можете да приказујете обрасце и други садржај условно, на основу улоге корисника и статуса пријаве.

en: The file(s) could not be uploaded
sr: Није могуће отпремити фајл(е).

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
sr: Образац за пријаву/регистрацију се приказује као интерфејс са картицама, тако да корисници могу да прелазе између пријаве, регистрације и ресетовања лозинке.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
sr: Про верзија пружа много више опција за овај кратки код.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
sr: Про верзија пружа већу флексибилност са кратким кодовима за контролу приступа.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
sr: Дошло је до грешке. Проверите обавезна поља и покушајте поново.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
sr: Ово подешавање омогућава све/све кратке кодове у виџетима (чак и кратке кодове из других додатака).

en: This shortcode accepts the following attributes:
sr: Овај кратки код прихвата следеће атрибуте:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
sr: Овај кратки код приказује везу која враћа образац у првобитно стање:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
sr: Ово ће бити приказано као ознака поља на обрасцу. Подразумевано: Прилагођено поље 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
sr: Ово ће бити приказано као ознака поља на обрасцу. Подразумевано: Прилагођено поље 2

en: Tip:
sr: Савет:

en: to display the submitted name.
sr: за приказ послатог имена.

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
sr: Да бисте омогућили Цлоудфларе Турнстиле, унесите кључ сајта и тајни кључ.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
sr: Да бисте омогућили Гоогле реЦаптцха, унесите своје јавне и приватне кључеве.

en: to get the current URL.
sr: да бисте добили тренутни УРЛ.

en: to get the URL of the full-size image
sr: да бисте добили УРЛ слике у пуној величини

en: to include markup in the deny message, you can use
sr: да бисте укључили ознаку у поруку о одбијању, можете користити

en: to output
sr: на излаз

en: to output angle brackets
sr: за излазне угаоне заграде

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
sr: Да бисте спречили нежељену пошту, унесите питање на које корисници морају да одговоре пре слања обрасца

en: to submit content!
sr: да пошаљете садржај!

en: to upgrade WordPress and try again.
sr: да надоградите ВордПресс и покушајте поново.

en: Toggle all panels
sr: Укључите све панеле

en: Unique Titles
sr: Јединствени наслови

en: unlimited checkbox fields
sr: неограничена поља за потврду

en: unlimited custom fields
sr: неограничена прилагођена поља

en: Unlimited front-end forms
sr: Неограничени предњи облици

en: Upload an Image
sr: Отпремите слику

en: Upload Message
sr: Отпремите поруку

en: URL
sr: УРЛ

en: URL Display
sr: Приказ УРЛ-а

en: URL Markup
sr: УРЛ Маркуп

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
sr: Користите скривено поље за категорију објаве. Ово сакрива поље категорије и поставља његову вредност преко следеће опције.

en: Use curly brackets
sr: Користите витичасте заграде

en: Use Existing Tags
sr: Користите постојеће ознаке

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
sr: Користите само алфанумеричке, доње црте и цртице. Ако нисте сигурни, користите подразумевано име:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
sr: Користите једноструке равне наводнике (уместо двоструких наводника) у

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
sr: Користите послате слике као истакнуте слике. Захтева подршку за тему за истакнуте слике (ака сличице за објаву)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
sr: Користите кратки код да бисте приказали образац на било којој ВП објави или страници:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
sr: Користите УРЛ корисничког профила као вредност УРЛ поља (важи када је корисник пријављен на ВордПресс)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
sr: Користите регистровану адресу е-поште корисника као вредност поља Емаил (важи када је корисник пријављен на ВордПресс)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
sr: Користите регистровано корисничко име корисника за поље Име (важи када је корисник пријављен на ВордПресс)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
sr: Користите овај кратки код да прикажете галерију отпремљених слика за сваку послату објаву:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
sr: Користите овај кратки код да прикажете листу послатих постова на било којој ВП објави или страници:

en: User Email
sr: Емаил корисника

en: User email required
sr: Потребна је адреса е-поште корисника

en: User login required
sr: Потребна је пријава корисника

en: User Name
sr: Корисничко име

en: User name required
sr: Потребно је корисничко име

en: User Settings
sr: Корисничка подешавања

en: User Submitted Post
sr: Порука коју је послао корисник

en: User Submitted Post Info
sr: Подаци о објави коју је послао корисник

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
sr: Постови које су послали корисници

en: User URL
sr: УРЛ корисника

en: User URL required
sr: Потребна је УРЛ адреса корисника

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username or Email
sr: Корисничко име или е-пошта

en: USP
sr: УСП

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
sr: УСП вам омогућава да прикажете образац након подношења било где на вашој веб локацији.

en: USP Pro
sr: УСП Про

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
sr: УСП обезбеђује три кратка кода за контролу приступа и ограничавање садржаја.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
sr: в2 (ја нисам робот)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
sr: в3 (Скривена реЦаптцха)

en: Verification
sr: Верификација

en: View full post
sr: Погледај цео пост

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
sr: Желите више од једног обрасца? Креирајте неограничен број образаца за подношење, образаца за регистрацију, образаца за контакт и још много тога

en: We need your support!
sr: Потребна нам је ваша подршка!

en: Welcome,
sr: добродошли,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
sr: Помоћу ове опције можете копирати подразумеване шаблоне додатка:

en: WordPress Admin Area
sr: ВордПресс Админ Ареа

en: WP Page
sr: ВП Паге

en: WP Post (recommended)
sr: ВП Пост (препоручено)

en: WP Resources
sr: ВП Ресоурцес

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
sr: Такође можете приказати једноставан образац који корисницима омогућава да се пријаве, региструју или ресетују своју лозинку.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
sr: Можете прилагодити користећи било који од следећих атрибута:

en: Your Email
sr: Ваша е-пошта

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
sr: Ваша великодушна подршка омогућава наставак развоја овог бесплатног додатка. Хвала вам!

en: Your generous support helps future development of
sr: Ваша великодушна подршка помаже будућем развоју

en: Your Name
sr: Ваше име

en: Your URL
sr: Ваш УРЛ

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
sr: ★★★★★ оцена&нбсп;&ракуо;
